skip to Main Content

Lista konkurencji nurkowych:

Wszystkie konkurencje odbywają się w niecce o długości 25m i stałej głębokości 2m

 

  1. KANAŁ PRZESZKÓD PŁYWALNOŚCI –  start z miejsca, początek basenu – płyniesz pod wodą w sprzęcie nurkowym, pokonujesz odpowiednio, przeszkody (koła, płotki) nie dotykając ich.  Liczy się czas pokonania toru oraz jak najmniejsza  ilość  dotknięcia  przeszkód.

 

  1. SKOMPLETUJ I PRZEPŁYŃ – wskocz w masce i płetwach , ubierz sprzęt pod wodą (jacket z butlą i automatem) z miejsca X – przepłyń dalej – zatrzymaj się; skręć i zmontuj dobrze rurki , następnie  płyń do końca basenu i wracaj po linii prostej, zatrzymaj się , zdejmij sprzęt i pozostaw na miejscu X, wynurz się i zakończ konkurencję.

 

  1. STRONG DIVER – nurek siedzi na dnie basenu w wyznaczonym miejscu X , za pomocą liny przyciąga do siebie balast (20kg mężczyźni, 15kg kobiety, 10 kg juniorzy)  – płetwonurek  nie może przekroczyć wyznaczonej linii podczas przyciągania balastu.  Po przyciągnięciu balastu do siebie, zawodnik chwyta obciążenie i płynie    z nim aż do momentu odłożenia na początek  miejsca X.  Liczy się czas oraz dokładność pokonania przezkód.

 

  1. KONKURENCJA X  – niespodzianka
Back To Top